Установка головного (дистанційного) вимикача акумуляторної батареї (Вимикач маси)

Установка дистанційного вимикача акумуляторної батареї (Вимикач маси)

Наша компанія виконує повний комплекс послуг щодо зміни, доповнення та переоснащення автомобіля для реєстрації та сертифікації автомобіля, котрий виконує перевезення вибухонебезпечних, горючих та особливо небезпечних вантажів у відповідності до міжнародних норм - ЄЕК-ООН-№105 (ДОПНВ).

Однією з вимог, що відноситься до електроживлення автомобіля (пункт 9.2.2.8) є обов’язкова наявність головного – дистанційного вимикача основного акумулятора (акумуляторної батареї).

Дистанційний вимикач акумуляторної батареї використовується для екстреного розмикання основного ланцюга електроживлення всього автомобіля. Тобто при виникненні аварійної ситуації водій, що перевозить небезпечні вантажі, одним натисканням на кнопку (пере клацанням тумблеру, поворотом перемикача) повністю знеструмлює все енергопостачання автомобіля, це дозволить не допустити загоряння або запобігти виникненню та розвитку іншої небезпечної ситуації.


Основні вимоги вищезазначених правил та правила щодо монтажу та місця установки дистанційної системи головного перемикача акумулятора говорять, що:


  • Безпосередньо при встановленні виконавчого механізму перемикача слід суворо дотримуватися наступної вимоги - розрив ланцюга електроживлення повинно відбуватись на силовому кабелі («+»), а не на масі («-»). Тобто вимикач повинен роз’єднувати контакти на жилі подачі електроенергії.
  • Перемикач – його виконавчий механізм повинен бути розташований, щоб з’єднувальний дріт від джерела живлення (акумулятора) до нього мав якнайменшу довжину. Найкращим рекомендованим місцем розташування є безперечно акумуляторний ящик або спеціальний кожух, що розташований в безпосередній близькості від батареї живлення.
  • Перемикач повинен бути виготовлений у відповідності до міжнародних норм щодо захисту від вологи та пилу - сертифікований як IP65 *.
  • Всі з’єднання повинні відповідати ступеню захисту IP54 **, і мати захист від можливого утворення короткого замикання. Для цього безпосередньо на всі контакти необхідно встановити спеціальні ізолюючі ковпачки (гумові).
  • Дистанційне керування - кнопка, перемикач, тумблер або інше, повинно бути змонтовано безпосередньо в кабіні автомобіля. Цей механізм повинен бути в прямій видимості і легко досяжним для водія. Мати спеціальний захист (наприклад, кожух) від випадкового спрацювання або натискання. Мати чітке маркування або відповідний та зрозумілий напис, що легко читається.


* IP65 (Ingress Protection - захист від проникнення) - це міжнародний стандарт, котрий визначає ступінь захисту електрообладнання від пилу та вологи. 6 - найвищий ступінь захисту від проникнення пилу, механізм має повний (максимальний) захист від проникнення пилу в середину. 5 – захист від впливу води. Тобто повна непроникність струменів води в середину, що можуть вплинути на механізм, з будь-якої можливої точки.

** IP54 - захист від можливого проникнення пилу в середину в такій кількості, що вона не вплине на правильну і відповідну роботу механізму (5). 4 - виріб має повний захист від бризок води спрямованих з будь-якого боку і направлених безпосередньо на корпус перемикача.


Звертайтеся до нас. Ми в найкоротші терміни проведемо для Вашого автомобіля повний комплекс послуг з переобладнання і підготовці його відповідно до вимог ДОПНВ. Ми використовуємо запчастини, що повністю відповідають вимогам АДР. Все це дозволить відразу ж після закінчення нами замовлених Вами робіт подати документи, і без затримок отримати дозвіл на перевезення небезпечних вантажів Вашим автомобілем.


Наші контакти

Офіс компанії

Київ, вул. Оранжерейна, 3.
+38 (044) 361-47-74, +38 (067) 239-25-68
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Майстерня компанії

Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 3/5.
+38 (044) 361-47-74, +38 (067) 239-25-68
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.